Guvercin Asisi nasil yapilir

Merhaba Posta guvercini seveneleri, sizlere bu makalemizde guvercinlerimize aşi nasil uygulanmali hangi sartlarda ne tur ortamda aşilarimiz yapilmalidir bunlardan bahsetmıs olalim.

Aşilama döneminde aşilarimiz sadece ve sadece sagligi duzgun ve yerinde olan kuslarimiza yapilmasi gereklidir. sagligi yerinde olmayan guvercinimize antibiyortik yukledigimizde bunyesi kaldıramayarak yasamina son vermis oluruz. Mikroba mikrop yuklemis olursunuz.
Yapacagimiz asilar bagişiklik sistemini kuvvetlendirlmesi icin enjekte edilen ölü hucrelerden olusur.
Yukarda belirtigimiz gibi buna dikkat edilmediginde ,kusumuzun ölme riski cok yukseklerde olucaktir.
Örnegin kuslarimizn, solunum problemi , hirilti ve isal olmus kuslarimizda kesınlıkle vurulmamalidir.
Önemli bir nokta stres ortamindan uzak olmalari gerekir, Kümes degişikliginde veya eşlerinden ayirlmis kuslar genellikle stres altındadir, bu gibi durumlardan uzak olmalidir.

Aşilarimiz en az 4 en fazla 8 dereceli ortamda tutulmali ve donma riskine dikkat edilmelidir.
Birde Suya karıştırılarak yapılan aşılar vardir kolay bir yöntem dir Fakat zamanlamayı iyi seçmemiz gerekmekte, Ayrica Sabah yada Akşam saatlerinde temiz dinlendrilmiş saf su ile yapilmasi gerekmelidir.

İki yontemde kuslarımıza hastalıklara karsı bagisiklik kazamnasini saglamaktadir. Umarim Tüm Posta guvercini seven Okurlarimiz Hastalıklardan uzak bir ortamda kuslarınla vakit gecirirler.. Herkeze saglikli Yaşam Dileriz..

Manisa Posta Guvercini Sevenleri..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.