Güvercinlerde tüy zamani ne yapılmali

SORU : Tüye giremeyip keyifleri kaçan güvercinleri tüye sokmak için ilaç varmıdır..

CEVAP :  Sağlıklı bir kuşun tüye girmek için herhangi bir ilaca ihtiyacı yoktur. Şayet bir güvercin zamanı geldiği halde tüye giremiyorsa mutlaka saglık sorunu vardır. Bu bakımdan kuşun problemini anlamaya ve çözmeye çalışmak gerekir. Kuşları tüye sokacak herhangi bir ilaç yol, Ancak tüye giren kuşlara bu dönemi daha çabuk ve rahat geçirmesini sağlayan ürünler mevcut. Tüye girmekte zorlanan güvercine bir kova veya leğene koyacağımız ılık su yardımıyla elimizle banyo yaptırırsak ve bu banyo esnasında kuşun göğüs bölgesinden ve diğer bölgelerinden bir miktar tüyünü dikkatlice yolmak suretiyle ve bol masaj yaparak belkide belirli oranda kuşa tüye girmesinde yardımcı olmuş olabiliriz. Ayrica tüye girmiş ve tuy zamani kullanacagimiz ürünlerden bir tanesi

Badzout : Doğal bitki özleri kullanılmıştır.Güvercinin derisini yıpratmadan yumuşak bir tüye sahip olmasını sağlar. Soğuk banyoda güvercinlerin organizmasını harekete geçirir. Aynı zamanda vücut hijyeni ve tüy kalitesi için ideal bir dezenfektandır.Tüy dökümlesini kolaylaştırır. Kan dolaşımını ayarlar.Sağlıklı Tüy oluşumunu sağlar.

Natural Banyo tozu güvercin yetiştiricilerinin en çok istediği yüksek kalitede bir üründür. * İçeriğinde kullanılan maddeler insanlar için kullanılan banyo tuzları ile aynıdır. * İçerisinde renklendirici yoktur. * Doğal bitki özleri kullanılmıştır. * Natural Banyo tozu güvercinin derisini yıpratmadan yumuşak tüylere sahip olmasını sağlar. * Soğuk banyoda güvercinlerin organizmasını harekete geçirir. * Uçuş dönüşü sıcak banyo verildiğinde güvercinlerin kasları rahatlar. * Aynı zamanda vücut hijyeni ve tüy kalitesi için ideal bir dezenfektandır. * Tüy döneminde tüylerin kolayca dökülmesini sağlar, kan dolaşımını ayarlar. * Sağlıklı tüy oluşumunu sağlar.

NATURAL BANYO TOZU KULLANIM ; * 1 Kapak Natural banyo tozu 20 lt suya uygulanır. * Haftada 1 2 kez olmak şartı ile verilmesini tavsiye ederiz.  Uçuş dönüşlerinde sıcak suya yarım kapak natural banyo tozu ilave ederek güvercinleri tek tek 1 dakika el ile kaslarına masaj yapmak çok iyi gelmektedir.

Saygılar..

indir

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.