Posta Güvercini

Posta Güvercini evini nasil bulur

Merhaba posta güvercini sevenleri, Dünyada bilinen tek gercek eski caglarda posta güvercinleri, iletisim amacli kullanıldıklari, günümüz teknelojisi artik ilerledikce iletisim araclari olan posta güvercinlerine artik gerek kalmadi. Posta güvercinleri peki nasıl iletisim olarak kullanilrlardi, Kisacasi onu dilimiz dondugunce acıklayalim..

Posta güvercinleri iletisim araclari olarak kullanılıyor derken kisacasi tek tarafli iletisim..

yani ilk once şunu acıklayalim posta güvercinleri cok ucarlar ve evlerıne cok sadık kuşlardir, kuvvetli vucutlari olması nedenıyle muhabere kuşu tercih edilirler. bir diger adi ise muhabere kuşu olarak bilinir.. posta güvercini diye itap edilmesı ise posta tasıdıgı icin.

cogu halkimiz yanliş bilmektedir benim bir posta kusum olsun ben ayagına bir mektup yazayım salayım istedigim yere gitsin boyle bir sey yok.. siz kendi kusunuzun ayagına bir zarf yazıp bunu aliye, veliye, istanbula, manisa ya goturun diyemessınız, cunku boyle bir sey yok, tamamen egitim var nasıl egitim var ?

1 – Bir kere bir posta kusuna veya bir kac posta kusuna ihtiyacınız var..

2- İyi bir güvercin kumesine..

3- Şimdi bu kuslarımızı kumesımıze ve evimize alistirmamiz gerekli, alistirma yontemleri ise ya kusların kanadi bantlanır 4-5 gun veya kusların kanatlarinin bir kısmını keserek, veya cekerek.. uc kısımlarını kesersenız kanat uzamaz, cekmenız gerekecek alıstıktan sonra, cektınten sonra ise 40-45 gun sonra kanatları tamamlanmıs olucaktır Devami Gelicek ??

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Close

Adblock Kapatınız!

Reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyebilirsiniz.