Guvercin Hastaliklari

Posta Guvercini Hastaliklari 4 lu Karisim

Merhaba posta guvercini sevenleri.. Öncelikle sizlere guvercin hastaliklari hakkinda bir kac seyler paylasmıs olalim.. Posta guvercinleri hastaliklari en yogun oldugu sezon, Agustos Baslangıcı Ekim ayının son haftalari rastlanılmaktadır.. Bu zaman birimleri nedeni ise en buyuk etken kuslarin tüy degişimine girmesidir..
Bu Zaman aylarına yaklasırken alınan onlemlerde kuslarınız tuy degısımı zamaninda veba dedıgımız hastalıklaradan uzak kalmaktadır.. Alinmayan veya yetersız kalan bakimda kuslarimiz veba hastalıgına yakalanma riski cok fazladır.. Peki bunların yanı sıra neler gozlemlenır kuslarımızda kısacasi anlatalım ve neler kullanırsak daha iyi sonuclara varabılırız bunlardan bahsedelım..
Hastalıkların baslamasında gozle gorulen durumlar ise, Ayak ve kanat altlarında iltihaplanma, Belirgin ağırlık kaybı ve yeşilimsi camur gibi  isal, Ateslenme, Kusma , Karin ve bagirsak bolgesınde şiskinlik olusmasi, genel olarak performans kaybı ve ileriki zamanlarda felc ve ölümle sonuclanmaktadir..
Bire bir yasamiş posta guvercini  gozlemliyici,,  her hangı  bir uygulama bas vurmadan kusların nasıl bir sonuc ortaya cıkaracagını izleyip ve bir kac gun sonra hastalıgın diger kuslara gecerek devam etmesıni saptamıstır ve sonucu kesın sakat kalma ( kanat uguru ,  sallabaş ) ve sonucu kesin ölüm olarak Görmustur..
Bunun üzerine durumu hekimlere anlatıp kullandıgı ilaclar ve tedavisi sonucu kuslarada düzelme ve kesın sagligina donus olarak saptamiştir..
Veteriner Hekimi tarafından saglanan ilaclar 4 lu karısım ilaclaridir, Kisa surede toparlanma etkisi yuksektir
1 – Baytril
2 – Armavit B
3 – Yelvit
4 – Entervet
 Kullanımı ise : 1,2,3 Bunlar sıvı haldedır, 4 – ise sari sert haptir, sert hapi ilik suda tamamen eritip 
Dört ilacimizi 5 litre suya 5cc olarak karıstırıp 4-5 gun duzenlı bir sekılde veriyoruz..
 
Bu Karisim 4 lü Karisim olup Kuslarimizin suluklarina koyuyoruz, Buraya kadar anlatım 50 Posta guvercinlik tek kumes icindir..
Fazla kus sayısı veya az kus sayısı olan posta guvercini seven arkadaslar, ölcum miktarlarını veteriner hekime danisarak uygulayabılır..

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Benzer Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca kontrol et

Close
Close
Close

Adblock Kapatınız!

Reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyebilirsiniz.