SOMADA ÖLÜ SAYISI 298’E YÜKSELDİ

Manisa Soma’daki maden ocağında önceki gün saat 15:30 sıralarında meydana gelen faciada yüzlerce maden işçisi hayatını kaybetti. bakan Yıldız sayının 284’e çıktığını açıklamıştı. Bakan Yıldız, 8 işçinin daha cesedine ulaşıldığını açıkladı. rakam 292’ye çıktı!

Türkiye, tarihindeki en büyük maden facialarından birini yaşıyor. Enerji Bakanı Taner Yıldız ölü sayısının saat 08:00 itibariyle 282’ye yükseldiğini belirtmişti

 Taner Yıldız, yaptığı açıklamada, sayının 282’den 283’e yükseldiğini bildirmiş. 1 işçinin daha cansız bedenine ulaşılmıştı….

Bakan Yıldız 16.05.14 saat:00:46 sırasında bir işçinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı ölü sayısı 284’e yükseldi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yaptığı açıklamada; “Son işçi kardeşimize varıncaya kadar onları madenden çıkarıp ailelerine ulaştırmak bizim boynumuzun borcu. Soruşturmalar başlatıldı.Kimin ihmali varsa gözünün yaşına bakmadan müdahalemizi yapacağız. Işçi kardeşlerimizin biz an önce çıkarılması bizim öncelikli amacımız” dedi.

Bakan Yıldız, az önce yaptığı açıklamada 8 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. ölü sayısı 284’ten 292’ye yükseldi… Taner Yıldız son yaptığı açıklamada 6 işçinin daha naaşına ulaşıldığı bilgisini verdi. sayı 298′ yükseldi…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.