Güvercin İlaclari

Tetramezatin Ne ise yarar

tetramezatin ne ise yararMerhaba Tetremezatin Hakkinda Bilgi..

Oral Toz olan tetramezatin evcil hayvanlarda sıklıkla karşılaşılan sistemik ve yerel enfeksiyonların tedavisi amacıyla sülfamidin, oksitetrasiklin ve pektinin dengeli olarak karışımıyla hazırlanmış bir ilaçtır. Hayvanların içme sularına veya yemlerine karıştırılarak verilir. Kanatlılarda; koksidiyoz, tifo, koli enfeksiyonları, solunum yolu enfeksiyonları, mavi ibik, koriza, kolera, pullorum, bulaşıcı sinovit durumlarında kullanılır.
Formülasyonu : 1 g toz içeriğinde; 800 mg sülfamidin sodyum, 120 mg oksitetrasiklin ve 80 mg pektin bulunmaktadır.

Sülfa grubu ilaçlar, birçok bakterinin gelişmesi için gerekli olan folik asit oluşumunu durdururlar ve böylece bakterilerin çoğalmasını önlerler. Tetrasiklin grubu ilaçlar, sindirim kanalındaki yararlı-zararlı tüm bakterilerin üremelerini engellerler. Bu şekilde bir tedavi uygulandığında vitamin, mineral, probiyotik ve enzim gibi gerekli besinler de verilmelidir.

Bence güvercinlerin sağlıklı beslenmeleri durumunda herhangi bir performans azalması görülmez. şayet bulaşıcı bir hastalık söz konusu değilse beslenme ile ilgili bazı önlemler alınması gerekebilir. Kümes ortamındaki ani ısı değişikliklerinde bile vücutta önemli değişiklikler meydana geliyor ve gerekli besin ihitiyacı değişebiliyor.

Etiketler

Benzer Makaleler

3 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca kontrol et

Close
Close
Close

Adblock Kapatınız!

Reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi destekleyebilirsiniz.